Archiwum sierpień 2014


sie 27 2014 Różne metody makijażu permanentnego
Komentarze: 0

Makijaż permanentny zyskuje coraz większą popularność, a możliwość wykonania takiego zabiegu oferują liczne gabinety kosmetyczne takie jak Biotek Polska. Jednak zanim zdecydujemy się na trwałe podkreślenie urody, powinnyśmy poznać wszystkie metody, jakimi wykonywany jest taki zabieg.

Termin „makijaż permanentny” odnosi się do specyficznej formy tatuażu wykonywanego na twarzy. Jego celem może być:

·         podkreślenie brwi,

·         narysowanie kresek na dolnej i górnej powiece,

·         obrysowanie i podkreślenie czerwieni ust,

·         zatuszowanie drobnych przebarwień.

Od tatuażu tradycyjnego odróżnia go pochodzenie składników oraz warstwa skóry, w jaką wprowadzany jest pigment. Metody wykonania makijażu permanentnego:

Manualna – makijaż permanentny wykonywany jest ręcznie, poprzez wprowadzanie barwnika pod skórę za pomocą igły. Mechaniczna – w tej metodzie makijażu permanentnego, barwniki wprowadza się pod skórę za pomocą urządzenia o nazwie microliner lub liner contour. Piórkowo-kreskowa – pozwala na zupełną rekonstrukcję, bądź uzupełnianie pojedynczych włosków brwi. W trakcie wykonywania zabiegu barwnik wprowadzany jest jedynie w naskórek, bez naruszania skóry właściwej.

W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać wybieramy odpowiednią metodę. Większość gabinetów kosmetycznych oferuje różne formy makijażu permanentnego i to od klientki zależy, na jaką się zdecyduje.

sie 25 2014 Kiedy zdecydować się na makijaż permanentny...
Komentarze: 0

Gabinety kosmetyczne zachwalają makijaż permanentny jako doskonały sposób na piękny wygląd w każdej sytuacji, przy minimalnym nakładzie czasu. Czy faktycznie taki zabieg ułatwia nasze codzienne życie i pomaga zaoszczędzić jakże cenny czas? Czy każda z kobiet będzie zadowolona z jego efektów? Kiedy powinnyśmy decydować się na makijaż permanentny, a kiedy lepiej będzie pozostać przy tradycyjnych sposobach poprawiania urody?

Kiedy warto zdecydować się na makijaż permanentny:

Brak czasu – kiedy w natłoku codziennych obowiązków brakuje nam czasu na zajmowanie się własnym wyglądem, makijaż permanentny z pewnością będzie wybawieniem. Zawód uniemożliwiający codzienne malowanie się, Nie lubimy makijażu – miłośniczkom kolorowych kosmetyków trudno w to uwierzyć, ale wiele kobiet po prostu nie lubi się malować. Defekty do skorygowania – makijaż permanentny nie tylko podkreśla urodę, ale może także posłużyć jako sposób na skorygowanie jej wad.

Kiedy lepiej zrezygnować z makijażu permanentnego:

Mała odporność na ból – makijaż permanentny jest zabiegiem bolesnym, dlatego kobiety które mają problem z tolerancją na ból powinny zaoszczędzić sobie stresu i unikać tego typu zabiegów kosmetycznych. Przeciwwskazania medyczne – makijaż permanentny wykonany rzetelnie i z zachowaniem zasad sterylności jest zabiegiem bezpiecznym, jest jednak kilka przeciwwskazań medycznych do jego wykonania. Nie powinny decydować się na niego m.in. osoby w trakcie: chemioterapii, osoby cierpiące na nieustabilizowaną cukrzycę, kobiety w ciąży, osoby przyjmujące leki sterydowe i przeciwzakrzepowe, cierpiący na łuszczycę, zmagający się z opryszczką, zmagające się z czynną infekcją.